Dobry elektryk to skarb

Instalacja elektryczna w naszym domu można, by powiedzieć że jest nieoceniona. Warto ją tak zaprojektować i wykonać, żebyśmy nie musieli wzywać elektryka do napraw. Jak ważny w naszym życiu jest prąd, niech świadczy fakt że bez niego nowoczesne budynki praktycznie nie są w stanie funkcjonować. Z tego powodu o instalację elektryczną trzeba dbać, a jeżeli układamy ją w nowym domu, należy to zrobić z głową. Podpowiadamy najczęściej popełnianie błędy, które powodują przeciążenia instalacji lub utrudniają bezproblemowe z niej korzystanie.

Pamiętaj aby korzystać tylko z sprawdzonych elektryków. Jeśli nie znasz dobrego elektryka to zapytaj o niego znajomych.

Elektryk Smiling Wrocław

 

Pierwszym z często spotykanych grzeszków jest brak osobnego obwodu dla urządzeń, które potrzebują stale energii. Zaliczymy do nich na przykład lodówkę, pralkę albo bojler podgrzewający ciepłą wodę. Ponieważ te urządzenia mają spory apetyt na energię, dzięki osobnym obwodom po pierwsze chronimy instalacje a po drugie zabezpieczamy nasze urządzenie, na wypadek spięcia na innym obwodzie.

Kolejnym grzechem, na który zwracają uwagę fachowcy jest nieodpowiednie i nieestetyczne ułożenie przewodów. Wówczas jeżeli jest to robione bez ładu i składu, to po pierwsze możemy łatwo kabel uszkodzić, skoro będzie puszczony w ścianie w miejscu gdzie się go nie spodziewamy, lub może wystawać na zewnątrz bo nie był odpowiednio schowany. Podobnie bardzo źle prezentują się źle schowane puszki, które wystają. Zazwyczaj kable przypina się do ściany i nakłada na to tynk, jednak jeżeli kabel jest gruby, to należy zrobić wyżłobienie i go schować.

Leave a Reply