Domy drewniane

Drewniane domy z bali to rewelacyjne rozwiązanie. Dlaczego? W ostatnim czasie bardzo popularne jest stawianie domów, które montuje się bardzo szybko, które są omal gotowe i do poskładania. Można powiedzieć, że mieszkania z paczki zaczynają dominować na rynku budowlanym, chociaż wielu ludzi wciąż uważa, że najpopularniejsze są te domy, które powstają tradycyjnie przy użyciu pustaków i muru. Nie zmienia to faktu, że wielu w szczególności młodych ludzi decyduje się na domy drewniane jako tańszą i szybszą w montażu alternatywę dla tradycyjnego budownictwa jednorodzinnego. Ostatnio nawet w mojej okolicy powstaje kilka domy z bali, które są imitacją bardzo ładnie wyglądającego drewna. Należy również zauważyć, że dość znaczny wzrost dystrybucji notują spółki, które oferują swoim nabywcom domy szkieletowe.

Te prawdopodobnie montuje się najszybciej. Przywożone są na ogromnych tirach w częściach i składane w wiele dni na działce nabywcy, z całą pewnością tej przeznaczonej pod budowę bo takie zastosowanie musi mieć, aby mogła być w ogólności zagospodarowana nawet gotowym do poskładania domem. Poza tym wielu wybiera także domy z drewna jako zamiennik tradycyjnego pustaka. Dzięki temu, że lokal mieszkalny jest z drewna oszczędzamy na jego budowie, ale możemy być pewni, że dużo więcej pieniędzy pochłonie ogrzewanie takiego lokalu mieszkalnego. Dlatego powiedzmy sobie to szczerze, dom z bali jest ładny, niedrogi niemniej jednak pozostaje wyłącznie czekać aż się obali, czyli mówiąc po polsku przewróci. To ze stuprocentową pewnością żart, bo nie ma prawa się tak zdarzyć.

Jednakże ja w każdym momencie będę po stronie zwolenników budowania domów z pustaka. Nie jeden dom zbudowaliśmy wraz z moją żoną, bo wszystkie dzieci pobudowaliśmy i prawdopodobnie nie zdecydowalibyśmy się na dom z paczki. Ma możliwość kiedyś o tym pomyślimy, niemniej jednak kiedy to nie wiadomo. Głównie nie zamierzamy już nic budować.

Leave a Reply