Energia elektryczna w domu

Jednym z najważniejszych, a właściwie chyba najważniejszym medium w naszym domu jest energia elektryczna. Trudno wyobrazić sobie bez niej życia, a jeżeli mamy nawet kilkugodzinną awarię, to szybko sobie uzmysławiamy jak ona jest dla nas ważna. W nowoczesnym domu brak zasilania oznacza że nie będzie nam działało ogrzewanie, nie ugotujemy obiady a nawet często nie użyjemy ciepłej wody. Zdecydowanie to bardzo ważne medium, dlatego już na etapie projektu powinniśmy zadbać o to żeby służyło nam jak najdłużej bez problemów.

Doświadczony elektryk zwróci nam uwagę na to jakie błędy popełnianie są najczęściej, sporo z nich można już pominąć na etapie projektowania jak i wykonywania instalacji. Jednak żeby ich uniknąć, trzeba o nich wiedzieć.

Podstawowy i często spotykany problem, który dotyka również nowo wybudowanych budynków, to za mała ilość gniazdek. Zdecydowanie warto jest dokładnie przemyśleć ilość niezbędnych gniazdek, żeby nie mieszkać z setką przedłużaczy. Urządzenia otaczają nas z każdej strony, najwięcej jednak jest ich w kuchni. Toster, mikrofala czy ekspres do kawy to absolutne minimum. Do tego stałe wyposażenie jak kuchenka czy lodówka.

Kolejnym błędem jest zbyt mało światła w pomieszczeniach. Warto na etapie projektu już to przewidzieć i rozplanować odpowiednie punkty oświetlenia. Dotyczy to zarówno oświetlenia z sufitów jak i na przykład kinkietów.

To podstawowe błędy, które możemy wyeliminować już na etapie projektu i oszczędzić sobie sporo nerwów.

Leave a Reply