Jak zrobić podświetlany sufit?

Światło w naszym życiu jest niezmiernie ważne. Ma ono wpływ na to jak się czujemy. Oczywiście najlepsze jest światło naturalne, jednak nie zawsze możemy zapewnić je w naszym domu. W takiej sytuacji najlepiej jest, aby było ono jak najbardziej do światła naturalnego zbliżone.

podświetlany sufit

Podświetlane sufity napinane potrafią zrobić ogromne wrażenie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html

Podstawową rolą oświetlenie w naszym domu jest zapewnienie go w miejscach gdzie jest ciemno. Jednak światło również może być i często jest elementem ozdobnym w naszym domu, elementem, który ma wpływ na całokształt wyglądu naszego mieszkania. Światłem możemy również optycznie powiększyć nasze mieszkanie, jego wpływ na nasze życie jest olbrzymi. Najczęściej stosowanymi sztuczkami wpływającymi na to jak wygląda nasze wnętrze. Pierwsza z nich to kierowanie światła na sufit. Taki układ światła powoduje, że pomieszczenie wydaje się wyższe. W sytuacji odwrotnej, kiedy światło skierujemy na podłogę optycznie obniżamy nasz sufit.

Światłem możemy również podświetlić różne wnęki, co oprócz tego, że je optycznie powiększy to jeszcze lepiej podkreśli ich charakter. Zabawa światłem daje nam bardzo wiele możliwości.

Lampy dają nam bardzo wiele możliwości. Na rynku możemy wybierać różne rodzaje żyrandoli. To nie jest jednak jedyny sposób na oświetlenie domu.

Jak nie lampy to co?

Rozwiązaniem, które również potrafi stworzyć niesamowity efekt w naszym mieszkaniu zarówno światłem jak i wyglądem jest podwieszany sufit. Jeżeli z takie sufitu dodatkowo zrobimy podwieszany i podświetlany sufit, to możemy być pewni, że efekt będzie kapitalny.

Wobec tego jak się za to zabrać? Sufit oczywiście możemy spróbować zrobić samodzielnie lub poszukać specjalistów, którzy wykonają tak sufit za nas. Jeżeli jednak zdecydujecie się robić to samodzielnie. To mam dla was krótki poradnik jak zrobić podświetlany sufit.

Pierwszym krokiem jest zaplanowanie tego jak nasz sufit ma wyglądać. Jest to czynność od której zawsze musimy rozpocząć montaż sufitu. Jeżeli sami nie mamy pomysłu na to jak ma wyglądać nasz sufit możemy poszukać pomysłów w internecie lub w czasopismach poświęconych wnętrzom.

Sufity podświetlane to zazwyczaj połączenie taśmy LED wraz z punktowym oświetleniem. Taki sposób dobrania oświetlenie daje nam bardzo wiele możliwości.

Jak zrobić podświetlany sufit?Zaczynamy montaż podświetlanego sufitu

Kiedy już zdecydowaliśmy się jak nasz sufit ma wyglądać orzemy rozpoczynać montaż. Pierwszym krokiem jest przygotowanie i zamontowanie bocznych profili. Przeważnie wystarczy odmierzyć taką samą wszędzie odległość od sufitu, aby sufit był równy. Warto jednak sprawdzić jeszcze poziomicą.

Następnym krokiem jest montaż wieszaków, do których będziemy mocowali profile bezpośrednio trzymające płyty gipsowe. Profile powinny być od siebie oddalone o około 50-60 centymetrów.

Kiedy już zbudujemy konstrukcję z profili należy przygotować wnękę na oświetlenie. Sposobów montażu jest kilka. Warto je sprawdzić i samodzielnie wybrać taki, który nam najbardziej będzie odpowiadał.

Kiedy już rozciągnęliśmy taśmy ledowe kolejnym krokiem jest doprowadzenie elektryczności do naszego sufitu. Oczywiście musimy to wykonać zanim zamontujemy płyty. Kiedy już jesteśmy pewni, że nasza instalacja działa możemy zaszpachlować bruzdy po przewodzie i zacząć przykręcać płyty. Warto pamiętać, że powinno się przykręcać płyty z przesunięciem około 15 centymetrów.

Teraz pozostaje nam już tylko zaszpachlować łączenia, pomalować nasz sufit na wybrany kolor i cieszyć się nowym pięknym źródłem światła w naszym salonie.

 

 

 

Leave a Reply