KIEDY ZADZWONIĆ DO HYDRAULIKA W CELU NAPRAWY TOALETY

Oczywiście po to istnieją firmy hydrauliczne. Zawsze chętnie pomożemy przy wszelkich naprawach hydraulicznych. Jednak w niektórych przypadkach proste rozwiązanie dla majsterkowiczów może rozwiązać problem. Odrobina wiedzy może zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na naprawach toalet. Mając to na uwadze, porównajmy kilka typowych problemów, które prawdopodobnie możesz rozwiązać, z tymi, które wymagają skontaktowania się z lokalnym hydraulikiem w Twojej okolicy.

Co powinienem zrobić, jeśli moja toaleta nie przestaje działać?

Każdy w pewnym momencie to napotyka. Generalnie problem będzie polegał na słabym uszczelnieniu zaworu spłukującego. Jeśli otworzyłeś zbiornik i wydaje się, że ta uszczelka nie jest prawidłowo osadzona, wymiana klapy prawie na pewno rozwiąże problem.

Wymiana klapy toalety jest niedroga, szybka i prosta.

Trudność DIY: bardzo łatwa
Porównaj ceny, rozmiary i opcje w dowolnym sklepie ze sprzętem lub w Internecie. Poniżej zamieściłem kilka takich linków, ale możesz też znaleźć wielu innych sprzedawców do kupienia. Gdziekolwiek jesteś, ta część powinna Cię kosztować około 5-10 $.

Klapy zbiornika toaletowego
Klapy zbiornika toaletowego
Klapy do zbiorników toaletowych Amazon

Co powinienem zrobić, jeśli moja toaleta przecieka?

W zależności od miejsca wycieku może być szybka naprawa DIY. Jednak gdy toaleta zacznie przeciekać, istnieje również szansa, że ​​to, co znajdziesz, będzie wymagało profesjonalnych usług naprawy toalet. To zależy od tego, skąd pochodzi wyciek. Wezwij specjalistę jakim jest http://hydraulik.krakow.pl/.

Z toalety
Jeśli zauważysz wyciek u podstawy toalety, prawdopodobnie jest to uszkodzony pierścień woskowy. Jak pokazuje film przygotowany przez  naprawę można wykonać samodzielnie, ale lepiej jest mieć pewność, że zdejmujesz urządzenie ze ściany. Jeśli nie masz pewności, czy zrobić to samodzielnie, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z wykonawcą hydrauliki w celu przeprowadzenia inspekcji jak i wykonując usługi hydrauliczne Kraków sprawdzenia, czy Twój pierścień woskowy jest prawdziwym problemem, i wymień go. Nie będzie to kosztować zbyt dużo, a po prostu wraca do wartości „wiedzy, kiedy powiedzieć kiedy” przy naprawach toalet.

Jeśli masz motywację, możesz wymienić pierścień woskowy. Jednak proces ten jest nieco bardziej skomplikowany niż wymiana klapy toalety.

Trudność DIY: średnia
Z toalety
Istnieje kilka możliwych przyczyn wycieków ze zbiornika toalety. Jeśli nie zauważysz dużego pęknięcia, pierwszą rzeczą do wypróbowania: po prostu dokręć zbiornik. Miejmy nadzieję, że to wystarczy. Jeśli jednak zauważysz, że twój czołg jest pęknięty, może to być większy problem.

Chociaż pęknięcia są często bardzo oczywiste, nie w każdym przypadku są one od razu widoczne. Jak wyjaśnia ta awaria, gigantycznego pęknięcia w zbiorniku toalety nie da się naprawić. Twój czołg prawdopodobnie będzie wymagał wymiany. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w przypadku pęknięcia włoskowatego możesz uratować dzień, stosując epoksyd do porcelany.

Jeśli dokręcenie zbiornika toalety nie zahamuje wycieku, może być konieczne wezwanie lokalnego hydraulika lub wymiana zbiornika.

Trudność DIY: zmienna
Co powinienem zrobić, jeśli moja toaleta nie spłukuje się?
Spłukiwana toaleta jest bardzo ważna, prawda? Zgadzamy się, ALE nie wzywaj jeszcze swoich wykonawców hydrauliki do naprawy toalety! Jest szansa, że ​​poradzisz sobie z naprawą DIY na tym.

Naprawienie może być tak proste, jak regulacja uchwytu. Jeśli to nie pomoże, odpowiedzią może być regulacja lub ewentualnie wymiana wewnętrznego mechanizmu w zbiorniku. Nic z tego nie powinno być drogie ani zbyt trudne.

Prawidłowe spłukiwanie toalety niechętnej do współpracy zwykle wymaga jedynie niewielkiej liczby prób i błędów.

Trudność DIY: łatwa
Więc masz to! Wiedza o tym, kiedy zadzwonić do hydraulika, jest ważna. Ale wiedza, kiedy samemu zrobić naprawę toalety, też jest. Może to zatrzymać pieniądze w kieszeni, a w niektórych przypadkach nawet zaoszczędzić czas. Jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania lub martwisz się o samodzielną naprawę, zadzwoń do lokalnego hydraulika.

Leave a Reply