Mity na temat sufitów napinanych

Sufity napinane, a także wszelkiego rodzaju inne materiały do ​​dekoracji, mają swoje zalety i wady. Zwykłym ludziom, nie zanurzonym we wszelkiego rodzaju subtelności tej sfery, nie jest łatwo poradzić sobie z projektowaniem sufitów napinanych. Wiele informcji znajdziecie na stronie https://www.dekodps.pl/sufity-napinane.html.

Obalamy mity o sufitach napinanych

Sufity napinane są drogie

Wszystko zależy od tego, jak na to spojrzysz: na przykład, aby zaprojektować płaszczyznę sufitu z płyt gipsowo-kartonowych, potrzebujesz nie tylko samego materiału, elementów składowych do niezawodnego wzmocnienia i mocnej ramy wykonanej z metalu lub drewna, ale także dalszego tynkowania połączeń, wyboru koloru sufitu napinanego i późniejszego malowania specjalna farba.

Toksyczne rozwiązanie

Uszkodzenie folii PVC, ponieważ ten rodzaj materiału po podgrzaniu uwalnia toksyny. Materiały elastyczne są w pełni odpowiednie nawet dla alergików, są odporne na wahania temperatury i wysoką wilgotność, mają ogromną liczbę zalet, co oznacza, że ​​są w pełni odpowiednie do użycia. Ponadto wiele osób z jakiegoś powodu zapomina, że ​​polichlorek winylu jest stosowany w prawie wszystkich gałęziach współczesnego życia, od linoleum po buty.

Szwy są widoczne po instalacji

Są zauważalne mniej niż wszystkie inne szwy w salonie, ponieważ grubość wynosi do jednego milimetra. Jeśli porównasz tapetę z winylu, ich grubość jest znacznie większa niż sufitów napinanych.

Specyficzny zapach

Każda folia PVC zakupiona na schronienie ma specyficzny aromat. Materiał sufitu napinanego ze wzrostem temperatury o kilka minut ma zapach, ale po tym czasie cały nieprzyjemny zapach znika w ciągu kilku minut podczas wentylacji.

Leave a Reply