Pomysł na wnętrza

Styl nowoczesny to prostota, surowość, minimalizm, ale przede wszystkim przestrzeń i lampy, różne zarówno lampy sufitowe jak i lampy stołowe. Otwarte, funkcjonalne pomieszczenia oddzielane zróżnicowaną kolorystyką. We wnętrzach dominuje szkło, kamień, drewno egzotyczne oraz nowoczesne tworzywa sztuczne. Betonowe lub ceglane ściany malowane na biało albo całkowicie odmiennie, intensywnymi, różnobarwnymi farbami. Każde z pomieszczeń pomalowane jest na inny kolor, czasem skrajnie różny.

 Ścianki

Ścianki działowe natomiast wykonane z tafli szkła bądź luksferów. Na podłodze również beton lub cegła, czasami gładkie płytki ceramiczne lub egzotyczne drewno. Meble w kształtach geometrycznych brył, niekiedy bardzo zaskakujące, bez zbędnych ozdób. Całe wnętrze ocieplają kolory i dodatki, jednak te w ograniczonych ilościach, bez przepychu. Sprawdza się w tym wydaniu sztuka nowoczesna, czarno-białe fotografie i designerskie gadżety. Resztę dekoracji stanowią elementy stałego wyposażenia domu, takie jak okapy, lampy czy stoliki, które prezentują się równie imponująco.

Sufity

Osobnym tematem w każdym mieszkaniu czy też domu są sufity. Obojętnie czy jest to nowo budowany dom czy też remontujemy to musimy zrobić dobry sufit. W przypadku remontu nowy sufit pozwoli nam zakryć nierówności czy też schować instalacje. Bardzo dobrym rozwiązaniem są sufity napinane. Można zobaczyć jak to wygląda na stronie dekodps.pl/sufity-napinane.html. Rozwiązanie takie daje nam bardzo szeroki zakres możliwości. Sufity napinane można wykonać z materiałów, które przypominają lustro lub można na ich nanieść różne zdjęcia. Oprócz tego montaż takich sufitów jest szybszy niż sufitów podwieszanych.

Leave a Reply