Projektowanie biur i rynek

Coraz więcej osób obawia się, jak będzie wyglądał rynek biurowy i projekt biurowy po COVID-19. Zaledwie kilka tygodni po zamknięciu w Ameryce Północnej obserwujemy kilka trendów. Ponieważ rzeczy zmieniają się codziennie, poniższe elementy mogą również ulec zmianie, gdy wyjdziemy z drugiej strony. Poniżej znajduje się kilka naszych wstępnych przemyśleń i obserwacji:

Możliwość przewartościowania wszystkiego: sposób, w jaki pracujemy i żyjemy, został wywrócony do góry nogami . Będzie to okazja do przewartościowania wszystkiego.

Niedobór kapitału: firmy i osoby fizyczne oszczędzają środki pieniężne i wystąpi niedobór kapitału i / lub niechęć firm do inwestowania kapitału w fizyczną przestrzeń. Uważam, że operatorzy elastycznych przestrzeni do pracy, jak na przykład IWG, mają szansę wygrać dzięki elastycznym warunkom najmu i braku nakładów kapitałowych dla tych, którzy zajmują ich lokalizacje.
Elastyczne warunki leasingu: COVID-19 sprawił, że ludzie byli zaniepokojeni podpisywaniem długoterminowych umów najmu (ponad 10 lat). Jak wyżej, jako zwycięzców uważam elastycznych operatorów przestrzeni do pracy, którzy mogą oferować okresy tak krótkie, jak miesiąc do miesiąca. Widzę, jak najemcy podpisują trzy umowy najmu w tym samym budynku. Jedna umowa najmu będzie trwała 10 lat, druga pięć lat, a druga będzie obowiązywać z roku na rok, aby umożliwić najemcom oddanie powierzchni w czasach niepewności. Prawo do wypowiedzenia stanie się bardziej popularne.

Praca z domu: jest to oczywiste, biorąc pod uwagę, że jesteśmy w trakcie największego domowego eksperymentu w historii ludzkości. Ci, którzy powiedzieli, że nigdy nie mogą pracować w domu, robią to – nawyk się kształtuje. Przez pierwsze kilka dni ludziom się to podobało, ale jest wielu, którzy nie mogą się doczekać powrotu do biura, tak działa aranżacja biur. Myślę, że zobaczymy zmianę w ludziach, którzy chcą mieć możliwość wyboru, aby robić jedno i drugie. Coraz więcej firm rozważy zmniejszenie powierzchni zajmowanej przez biuro i będzie zachęcać do pracy w domu i w hotelu. Pojawia się również pytanie, komu pracodawca pozwoli pracować z domu. Czy każdy może to zrobić, czy tylko wybrana grupa?
Produktywność: duży nacisk zostanie położony na zastanowienie się, jak zwiększyć produktywność ludzi w domu. Praca przy stole kuchennym z niespełniającym standardów krzesłem na małym tablecie Microsoft Surface nie pomaga w tworzeniu produktywnego środowiska. Z niecierpliwością czekam na nowe produkty firm meblarskich, takie jak stół kuchenny do siedzenia i stania z wielofunkcyjnymi krzesłami. Zapewnia to fit out.

Technologia (sprzęt i oprogramowanie): Firmy i osoby prywatne wydadzą pieniądze na znalezienie sprzętu, takiego jak lepsze laptopy i duże monitory, a także rozwiązania programowe z bardziej niezawodnymi sieciami VPN, aby uzyskać dostęp do plików firmowych. Nastąpi również wzrost liczby narzędzi do współpracy, takich jak Slack i Microsoft Teams, a także bardziej niezawodnej i bezpiecznej technologii wideokonferencji, aby umożliwić ludziom wydajniejszą pracę z domu.

Ciągłość biznesowa: wielu nie było na to przygotowanych. Na przykład miałem klienta, który nigdy nie testował swoich systemów w warunkach skrajnych, a pracownicy nie mieli dostępu do swoich programów podczas pracy w domu przez ponad dwa tygodnie. Postrzegam to jako okazję do nauczenia się i zwiększenia naszej gotowości na wypadek trzęsień ziemi, powodzi, tornad i przyszłych pandemii.
Rynek ogólnie: wiele firm zmieni się strukturalnie, więc spodziewaj się rozdźwięku między rynkami z niskimi wskaźnikami pustostanów a gotowością i zdolnością najemców do płacenia rynkowych wysokich czynszów, gdy mają problemy finansowe, aby z tego wyjść.
Informacje prawne / ubezpieczeniowe: Prawnicy i ubezpieczyciele będą odgrywać większą rolę w negocjowaniu umowy najmu, aby skupić się na nowych warunkach, o których wiele osób słyszało po raz pierwszy (np. Siła wyższa, ubezpieczenie od przerw w działalności i frustracja kontraktowa).

Biuro bez papieru: prawnicy musieli znacznie zmienić sposób pracy. Nadchodzi szansa, by w końcu stworzyć mniej papieru. Na przykład miałem wynajmującego – który zazwyczaj wymaga czterech oryginalnych kopii umowy najmu – po prostu powiedz, że DocuSign wystarczy.
Układ / projekt biura : Gęstość biur będzie wyglądać inaczej. Oczekuj, że firmy zapewnią pracownikom więcej miejsca, na przykład większe stacje robocze z wyższymi partycjami. Zobaczymy również trend do większej liczby prywatnych biur (choć mniejszych) oraz możliwość tworzenia przestrzeni między ludźmi.

Polityka społeczna: Nastąpią zmiany społeczne związane z chorobą w biurze, a polityka firmy w zakresie dni chorobowych ulegnie zmianie. Jeśli jesteś chory i przychodzisz do pracy, Twoi współpracownicy prawdopodobnie będą wywierać presję, abyś wrócił do domu. W skrajnym przypadku jedna klientka powiedziała mi, że już nigdy nie uścisnie komuś dłoni.
Sprzątanie: Może istnieć nowy certyfikat sprzątania, którego właściciele będą musieli przestrzegać lub mogą stanowić przewagę konkurencyjną w celu pozyskania nowych najemców. Jeśli zauważymy wzrost liczby hoteli, jaki będzie reżim sprzątania biurka zajętego przez jedną osobę rano, a drugą po południu?
Ochrona budynku: Właściciele mogą instalować skanery na podczerwień do pomiaru temperatury ludzi w budynkach.
Nowe materiały: spodziewaj się, że nowe materiały do ​​wykonania i materiały konstrukcyjne mebli będą antybakteryjne. Czego możemy się nauczyć od branży opieki zdrowotnej?

Biura zdalne: w dłuższej perspektywie pracodawcy mogą zakładać biura na rynkach wtórnych lub trzeciorzędnych, co pomoże w utrzymaniu ciągłości działania i będzie obsługiwać rosnącą liczbę młodych ludzi, którzy chcą posiadać dom. Dowiedzieliśmy się, że gęstość miejska pomaga rozprzestrzeniać choroby, a przebywanie w małym mieszkaniu z dziećmi nie pomaga w produktywności ani w dobrych relacjach.
Kreatywna praca z domu Opcje: Jedna londyńska kancelaria prawna stworzyła „szopę” – strukturę 12 × 12 z czterema ścianami, dachem, biurkiem i łącznością Wi-Fi. Wrzuć go na swoje podwórko (jeśli masz), podłącz do źródła zasilania i masz prywatną przestrzeń z dala od domu do pracy.

Strój do pracy: Praca w domu i wideokonferencje zmieniły narrację wokół stroju biznesowego. Każdy ubiera się bardziej swobodnie (np. Strój do ćwiczeń, strój wypoczynkowy, dresy itp.); czy wszyscy będą ubierać się bardziej swobodnie po powrocie do pracy, czy też będziemy chcieli się przebrać?

Czyste powietrze: Większość budynków ma ogromną ilość recyrkulowanego powietrza. Spodziewaj się większej uwagi poświęconej zrozumieniu systemu wentylacji budynków i zwiększonych inwestycji właścicieli w tę infrastrukturę.

Leave a Reply