Rozwiązany! Co to znaczy, gdy toaleta syczy

Jak to jest w przypadku osobliwego problemu z hydrauliką? Po każdym spłukaniu nasza toaleta syczy jak głośny wąż. Zaczął hałasować kilka miesięcy temu i wydaje się, że z tygodnia na tydzień staje się coraz głośniejszy. Zauważyłem też, że zbiornik napełnia się teraz wolniej, więc syczenie trwa dłużej niż minutę. Dlaczego moja toaleta syczy i jak mogę to naprawić?

Przykro mi słyszeć o twojej kakofonicznej komodzie, ale syczenie, które słyszysz, jest stosunkowo powszechnym problemem. Jest to związane z zaworem wlotowym wody do toalety, zwanym również „zaworem napełniania”. Z biegiem czasu w zaworze mogą osadzać się osady twardej wody lub osady i częściowo blokować dopływ wody do zbiornika. Zwiększa to ciśnienie wody w zaworze, co z kolei wypycha wodę wąskim strumieniem, powodując wibracje i nieznośny hałas . Jak naprawić spłuczkę opisano na stronie https://www.duer.pl/jak-naprawic-spluczke/. Chociaż nie spowoduje to uszkodzenia toalety, sam problem nie ulegnie poprawie. Obecność osadu może w większym stopniu zatkać zawór, sprawiając, że syk będzie jeszcze głośniejszy, a napełnienie zbiornika wodą zajmie jeszcze więcej czasu.

Syczenie toalety?  Wykonaj te kroki, aby wykonać naprawę

Na szczęście często samodzielna naprawa naprawi wszystko, bez konieczności wymiany toalety. Pierwsza opcja naprawy jest tak prosta, że ​​praktycznie każdy może ją wykonać, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uciszyć węża w zbiorniku toaletowym.

 

Niektóre prace lepiej pozostawić profesjonalistom

Uzyskaj bezpłatne, niezobowiązujące wyceny od licencjonowanych hydraulików w Twojej okolicy.

 

 

Wyczyść zawór wlotowy i uszczelkę.

Jeśli zanieczyszczenia i osad zatykają zawór, przepłukanie go może wystarczyć, aby zbiornik napełnił się cicho i szybko. Ta łatwa naprawa nie powinna zająć więcej niż 15 minut. Uzbrój się w plastikowy kubek do picia i być może śrubokręt i wykonaj następujące czynności:

 

Wyłącz dopływ wody do toalety, odnajdując wąż, który łączy się z dnem zbiornika i przekręcając zawór w położenie „OFF”.

Spłucz toaletę, aby opróżnić zbiornik.

Zlokalizuj zawór wlotowy, zespół pionowy bezpośrednio nad miejscem, w którym wąż doprowadzający wodę łączy się z dnem zbiornika i zdejmij korek z góry. Elementy zbiornika różnią się konstrukcją, ale zakrętka jest często innego koloru i można ją zdjąć, naciskając i przekręcając (jak zakrętka zabezpieczająca przed dziećmi) lub odkręcając jedną lub dwie śruby śrubokrętem.

Usuń uszczelkę (gumowy lub plastikowy krążek) ze spodu nasadki. Podważ go paznokciem lub małym płaskim śrubokrętem. Opłucz go pod kranem, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które mogły się nagromadzić.

Odwróć plastikowy kubek nad górną częścią zaworu wlotowego (miejsce, w którym właśnie zdjąłeś korek) i przytrzymaj go tam. Następnym krokiem będzie krótkie odkręcenie wody, a kubek zapobiegnie jej rozpryskiwaniu.

Trzymając plastikowy kubek na miejscu, odkręć zawór dopływu wody tylko na pięć do 10 sekund. Woda wypłucze wszelkie zanieczyszczenia, które mogły zostać uwięzione w zaworze. Sprawdź wypłukaną uszczelkę pod kątem rozdarć, rozdarć lub wypaczeń. Jeśli jest w dobrym stanie, włóż go do korka i ponownie załóż korek na zawór wlotowy. Jeśli jest uszkodzony, przejdź do następnej opcji naprawy.

 

Wymień uszkodzoną uszczelkę.

Jeśli stara uszczelka jest uszkodzona, być może blokowała zawór i powodowała syczenie toalety. Możesz zamówić nową uszczelkę od producenta toalet, ale łatwiej jest po prostu zanieść starą uszczelkę do lokalnego centrum majsterkowania lub sklepu z artykułami sanitarnymi i znaleźć pasującą. Po dostarczeniu go do domu włóż nową uszczelkę do korka i ponownie przymocuj korek do zespołu zaworu wlotowego.

Wymień cały zespół zaworu wlotowego.

Jeśli poprzednie kroki nie wyeliminują syczenia toalety, problem leży w zespole zaworów opisanym powyżej. Najprawdopodobniej osady twardej wody utworzyły się w dolnej części zespołu zaworu wlotowego i jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest wymiana całości. Ta poprawka jest nieco bardziej skomplikowana, więc możesz w tym momencie wezwać Ursus hydraulik.

 

Jeśli jesteś bardziej oddanym majsterkowiczem, nie wahaj się rozwiązać problemu. Nie możesz uszkodzić toalety, jeśli popełnisz błąd, ale być może będziesz musiał kupić więcej niż jeden zawór zastępczy, jeśli zepsujesz pierwszy. Cały proces wymiany, do którego potrzebny jest zestaw szczypiec do pompowania wody i regulowany klucz półksiężycowy, powinien zająć mniej niż trzy godziny.

Wymiana całego zaworu wlotowego polega na wyjęciu pionowego zespołu zaworu ze zbiornika toalety, odłączeniu go od dźwigni spłukiwania, a także od ramienia unoszącego klapkę (gumowy korek, który uszczelnia wodę w zbiorniku do momentu spłukania). Ponieważ zawory wlotowe różnią się konstrukcją, rozchodzą się na różne sposoby. Aby uzyskać wskazówki dotyczące demontażu swojej, sprawdź witrynę internetową producenta toalety. Po wyjęciu zespołu zaworu zanieś go do centrum majsterkowania lub sklepu z artykułami hydraulicznymi i kup pasujący do niego zamienny zestaw zaworu wlotowego. Zestaw zamienny zawiera wszystkie podkładki, nakrętki i uszczelki potrzebne do zainstalowania nowego zespołu zaworu. W zestawie znajduje się również instrukcja jak zamontować zawór oraz jak wyregulować wysokość wody w zbiorniku.

Leave a Reply