Wybór sufitu

Podczas aranżacji wnętrz najmniejszą uwagę poświęca się zwykle sufitowi. Tłumaczymy to tym, że sufit nie jest na wysokości wzroku, nie przykuwa uwagi. Jest to bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ dobrze dobrany sufit znacząco wpływa na nastrój pomieszczenia. Postanowiłem napisać coś o tym jakie możliwości aranżacyjne dają sufity – konkretnie sufity napinane.

Wnętrze biura z ciekawym sufitem

 

Szerokie możliwości aranżacyjne sufitów napinanych

sufit napinany

Zastosowanie sufity napinanego

Pomysłowe i eleganckie sufity napinane doskonale się prezentują w różnych wnętrzach, a jednocześnie pozwalają na tworzenie wyjątkowych, oryginalnych aranżacji. Idealnie sprawdzają się też w tych wnętrzach, gdzie trzeba ukryć różne mankamenty powierzchni sufitu czy niepotrzebne kable.

Za pomocą sufitów napinanych można nad głowami stworzyć całe mnóstwo ciekawych aranżacji. Mogą być one w różnych kształtach czy kolorach, mieć powierzchnię matową lub błyszczącą, a także różne efektowne napisy. Sufity napinane wykonuje się z wysokiej jakości folii PCV, którą rozpina się na specjalnej konstrukcji umieszczonej na suficie. Dzięki temu pomieszczenie nieco się obniża, a sufit staje się integralnym elementem wystroju wnętrza i jego ciekawą ozdobą.

Wykonanie sufitu napinanego trwa zaledwie kilka, czasem kilkanaście godzin. Prace sufitowe nie wymagają wynoszenia mebli ani nie trzeba obawiać się żadnego zabrudzenia. Dzięki temu szybko i bezproblemowo można cieszyć się zupełnie nową aranżacją wnętrza. Owszem, sufity napinane są dosyć drogą opcją, jednak warto pamiętać, że jest to wydatek, który ponosimy raz na wiele lat. Tego rodzaju sufity są bardzo trwałe, wytrzymałe, odporne na zniszczenia i uszkodzenia. Przez bardzo długi czas prezentują się tak sam dobrze jak tuż po ich zamontowaniu. Jest więc to inwestycja, która na długo odmienia każde wnętrze. Trzeba jednak pamiętać, by wykonanie sufitów podwieszanych powierzyć specjalistom. Na własną rękę raczej nie damy rady stworzyć odpowiednio stabilnej konstrukcji.

Leave a Reply