Zalety sufitów napinanych

Do zabudowy sufitów, obecnie używa się najpopularniejszej technologii, jaką są, sufity podwieszane. Jak każde rozwiązanie, mają one swoje plusy i minusy. Dzisiaj skupimy się na sufitach napinanych. Jest to swojego rodzaju sufit podwieszany, jednak wykonany w innych technologiach i inaczej montowany.

Podobnie jak i tradycyjny podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych, tak i sufit podwieszany idealnie zamaskuje nam wszelkiego rodzaju nierówności na suficie, jak i wystające rury lub doprowadzenie kabla do oświetlenia.

sufit napinany

Jedną z firm oferujących montaż sufitów napinanych jest DekoDps.

Zaletą sufitu napinanego jest szybki montaż. W przeciwieństwie do podwieszanych, nie tworzy się z profili całego rusztowania, a jedynie montuje się profile na okalających ścianach. Potem pomiędzy tymi profilami rozciąga się sufit, który wykonany jest ze specjalnej foli. Zaletątakiej foli jest to że może mieć praktycznie dowolny kolor, może być jak lustro, albo mieć nadrukowaną na siebie jakąś grafikę lub zdjęcie.

Zaletą jest również to że montaż takiego sufitu jest szybki, jednak nie oznacza to że jest łatwy i zdecydowanie polecamy poszukać jakiegoś fachowca z polecenia.

Oprócz tego, wielką zaletą takich sufitów jest to że nie obciążają nadmiernie sufitu, można je zamontować nawet w niskich pomieszczeniach a do tego wszystkiego, bardzo łatwo jest dbać o ich czystość. Wystarczy mokra ściereczka z wodą.

Jak widać zalet jest bardzo wiele, nie dziwi wobec tego zainteresowanie takimi rozwiązaniem. Jedynym mankamentem jest dość wysoka cena, jednak dla spektakularnego efektu warto się przemęczyć.

 

Leave a Reply