Jak naprawić przeciekającą spłuczkę w toalecie

Napraw cysternę, jeśli przecieka.
Zbiornik, który przecieka od spodu, należy obejrzeć jak najszybciej. Cieknąca spłuczka może nie tylko spowodować kosztowne szkody wodne w Twojej łazience, ale także zwiększy Twoje rachunki za media, zwiększając zużycie wody. Istnieje kilka różnych sposobów naprawienia przeciekającej spłuczki toalety, w zależności od tego, która część spłuczki przecieka. Dowiedz się jak naprawić cieknącą spłuczkę.

Krok 1
Obejrzyj cysternę, aby sprawdzić, czy możesz określić, skąd pochodzi wyciek. Wyciek wokół połączenia węża zasilającego może wskazywać na złą uszczelkę lub zerwane połączenie, podczas gdy wyciek ze środka zbiornika w pobliżu miski może wskazywać na przeciekającą uszczelkę śruby.

Krok 2
Zakręć zawór dopływu wody do spłuczki toaletowej. Zwykle znajduje się na podłodze obok toalety lub na ścianie za nią. Chwyć pokrętło na końcu zaworu i obróć je w prawo.

Krok 3
Spłucz toaletę, a następnie zdejmij pokrywę zbiornika. W systemach z podwójnym spłukiwaniem może to wymagać odkręcenia spustu przycisku z górnej części spłuczki, zanim będzie można zdjąć pokrywę.

Krok 4
Poluzować złączkę łączącą rurę lub przewód zasilający ze zbiornikiem, jeśli jest to nieszczelna część cysterny. Sprawdź uszczelkę sprzęgła i wymień ją w razie potrzeby. Oczyścić gwinty wlotu zasilającego kawałkiem wełny stalowej. Owiń nici taśmą hydrauliczną, a następnie ponownie podłącz złącze.

Krok 5
Poluzuj nakrętki na spodzie spłuczki kluczem lub szczypcami, jeśli cysterna przecieka między miską a zbiornikiem. Odłączyć złącze przewodu zasilającego, poluzowując je kluczem. Podnieś cysternę i zdejmij ją ze zbiornika po odkręceniu śrub. Wiesz już jak naprawić spłuczkę starego typu?

Krok 6
Zbadaj śruby zbiornika. Jeśli uszczelki na górze są pęknięte lub uszkodzone w inny sposób, kup nowe o tym samym rozmiarze.

Krok 7
Ponownie załóż zbiornik z tyłu miski. Włóż nowe śruby do spłuczki przez dno spłuczki i przez miskę. Ręcznie dokręć nakrętki pod spodem. Dokręć je jeszcze raz lub dwa kluczem.

Krok 8
Ponownie podłącz złączkę i włącz dopływ wody.

Leave a Reply