Rodzaje sufitów napinanych

Sufit podwieszany wykonany w technologii tradycyjnej ma dość spore ograniczenia, jeżeli chodzi o sposób montażu jak i zastosowanych materiałów. Jeżeli chodzi o sufity napinane, to materiał jest wykorzystywany właściwie tylko jeden, to jeżeli chodzi o możliwości aranżacji, daje taki sufit o wiele większe możliwości aranżacji.

Jedną z ciekawszych możliwości, jakie oferują sufity napinane jest efekt odbicia lustrzanego. Po pierwsze takie efekt powiększa nam optycznie przestrzeń, po drugie jest to niezmiernie efektowne rozwiązanie. Zdecydowanie nadają one elegancji, jednak oczywiście o taki lustrzany sufit musimy odpowiednio dbać.

Kolejnym rodzajem, są sufity podświetlane. Oprócz tego że wyglądają bardzo ładnie, to oczywiście możemy nimi zastąpić tradycyjne oświetlenie naszego pokoju. Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia, bez problemu można wykonać sufit, który będzie świecił całą swoją powierzchnią. Oczywiście zazwyczaj stosuje się jako światło technologię LED, a co za tym idzie mamy jeszcze możliwość doboru kolorystyki, jaka nam pasuje.

Jeżeli nie boimy się eksperymentów, to dość łatwo możemy za pomocą sufitu napinanego zmienić nasze wnętrze tak, że nikt go nie pozna. Jest to możliwe ponieważ, te sufity umożliwiają wykonanie na nich nadruku. Nadruki mogą być jako 3D, więc daje to bardzo wiele możliwości na aranżację naszego wnętrza.

Ostatnim z ciekawych zastosowań, są sufity akustyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie znacząco obniżyć hałas i uzyskać wysokiej klasy izolację dźwiękową.

Leave a Reply